NOWOŚCI

Piazzetta dumnie prezentuje wkład kominkowy na pellet z płaszczem wodnym o niebanalnych właściwościach

2013-10-30 12:53:05, komentarzy: 0

 

 

Wkład kominkowy na pellet z płaszczem wodnym oznaczony został nazwą MP 973 TH.
Urządzenie jest efektem wielkich nakładów pracy i badań jakie Piazzetta włożyła w przygotowanie tego produktu.
Wkład może mieć różne kształty i rozmiary jednak jedno pozostaje takie samo - to niezawodność i olbrzymia wydajność.

Bardzo nowoczesny design w połączeniu z zastosowaniem ekologicznego pelletu i najnowszych technologii.
Niesamowita sprawność! Bardzo duża moc! Przyjrzyjmy się teraz kwestii wizualnej naszego urządzenia, a tuż pod zdjęciem wyszczególnimy wszystkie informacje.

 

 

 

 

 Zakres mocy z jaką może działać urządzenie wynosi  od 9 kW do 29,5 kW w zależności od tego jaką moc w skali 1-5 ustawimy na pilocie.
Podana moc to oczywiście suma mocy emitowanej przez urządzenie do pomieszczenia i oddawanej na wodę. Do pomieszczenia urządzenie wyemituje od 1,9 kW do 6 kW. Z kolei na wodę zostanie przekazane od 7 kW do 23,5 kW. Jak sam widzisz tak olbrzymia moc uzyskana z urządzenia na pellet to tylko dowód na zaawansowanie producenta.

 

Sprawność urządzenia znacznie przekracza 90%. Dzięki temu, że urządzenia na pellet są szczelnie zamykane tego typu wynik to nie jest osiągnięcie kwalifikujące się do nagrody perpetum mobile jednak wynik ten jest bardzo satysfakcjonuj,acy i wystarczający.

 

Palenisko wyłożone zostało ceramiką aluker która zwiększa temperaturę spalania, zmniejsza emisję i nadaje płomieniowi intensywności. Urządzenia na pellet nie osiągają tak wyskokich temperatur w komorze jak konkurencyjne paliwa więc wyłożenie paleniska ceramiką Aluker wcale nas tutaj nie dziwi, a jest wręcz zrozumiałe.

W zależności od mocy z jaką wkład będzie pracował spali od 1,9 kg do 6 kg na godzinę. Ten drugi parametr może nas wystraszyć ale trzeba się liczyć z faktem że urządzenia z płaszczem wodnym spalają więcej paliwa.
6kg przy założeniu że będziemy robić atak na temperaturę  z całkowitą mocą 29,5kW. Znając wydajność urządzeń Piazzetty zastanawiam się czy ktoś kiedykolwiek będzie musiał używać wysokich mocy.


Palenisko wyposażone jest w zbiornik pelletu do którego zmieścimy 65 kg pelletu. Zakładając pracę z maksymalną mocą - o dosypywaniu pelletu zapomniemy przez 11 godzin. Jeśli wkład będzie sobie pracował z mocą 9kW pelletu starczy na nawet 34 godziny.

 

Płaszcz wodny ma pojemność aż 45 litrów co daje sporą wymianę ciepła między urządzeniem a płaszczem. Jak do tej pory same pozytywy.

Palenisko waży 275 kg - dużo jak na pelleciaka

Urządzeniem sterujemy za pomocą pilota LCD (w zestawie) lub za pomocą panelu zamieszczonego na piecu.
Wkład może pracować w trybie ręcznym - gdzie ustawiamy moc i oczekiwaną temperaturę wody lub w trybie automatycznym gdzie ustawiamy tylko temperaturę wody - urządzenie samo dostosuje ustawienia aby w optymalny sposób ogrzać wodę do ustawionej przez Ciebie temperatury.

 

 

Urządzenie wyposażone jest w specjalną jednostkę bezpieczeństwa.

 

Może być zintegrowane z istniejącym systemem, może być podstawowym systemem ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej lub może uzupełniać konwencjonalny system ogrzewania wody lub system ogrzewania podłogowego, może być również zintegrowany z solarami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz